Index: Őrizetbe vette a rendőrség a bukott Széchenyi Bank egykori vezetőit
A hatóságok két tucat helyszínen csaphattak le az érintettekre.
A hatóságok két tucat helyszínen csaphattak le az érintettekre.
Jócskán áron alul árulják a kormány ex-kedvenc ex-bankjának hitelkövetelését. Az árrés 195 millió forint, ne habozzon!
Matolcsyék megbírságolták rendkívül súlyos jogsértések miatt, amelyek hozzájárulhattak a Széchenyi Bank tönkremeneteléhez, ahol ő vezérigazgató volt, ám Szakács Tibor ma már tanácsokat ad Matolcsy György unokatestvérének érdekeltségébe tartozó NHB Növekedési Hitel Banknak. És nincs, aki szerint ezzel baj lenne.
Elképesztő manőverek, kacifántos ügyek, elégő milliárdok övezik a jobboldali pénzember, Töröcskei István érdekeltségének számító, de részben állami tulajdonban levő Széchenyi Bankot. Megismertük az ezeket feltáró jegybanki jelentést, illetve a Széchenyi Bank észrevételeit.
Nem árulja el a Nemzetgazdasági Minisztérium, miért látta jó üzletnek, hogy az állam 3 milliárd forintért bevásárolja magát a Széchenyi Bankba. Perre megyünk a befektetési döntést megalapozó dokumentumokért. A szinte feles állami bank engedélyét a törvénysértő működés miatt a jegybank egy hónapja kénytelen volt visszavonni. A kormány kalandján sokmilliárdnyi közpénz úszhat el és milliárdokat bukhatunk banki ügyfélként is.
Az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) 21 éves fennállása óta 2014. volt az első olyan év, amikor több kártalanítási ügyben kellett helytállnia, összesen hat hitelintézet vált fizetésképtelenné ebben az évben.
Vaskos, több mint 100 oldalas dokumentumot töltött meg az MNB a Széchenyi Banknál talált hiányosságokkal és törvénysértésekkel. Az anyag több részét a hvg.hu megismerte. A dokumentum szerint törvénysértésekben érintett Töröcskei István, akinek érdekeltségei ékköve volt a bank. A kormány viszont úgy adott több milliárd forint közpénzt a banknak, hogy előtte átvilágíttatta azt. Ennek dacára most mossák kezeiket, és úgy állítják be a történetet, hogy Töröcskeiék lényegi információkat hallgattak el előlük a bevásárlás előtt.
Az MNB valamennyi, a Széchenyi Kereskedelmi Bank Zrt.-vel kapcsolatos intézkedését a betétesek, ügyfelek érdekeinek védelmében, a közvélemény számára haladéktalanul a nyilvánosság elé tárva hozta meg. A jegybank visszautasítja az ezzel ellentétes, az MNB-t rossz színben feltüntetni próbáló feltételezéseket.
A mai naptól megkezdte a Tisza Takarékszövetkezet betéteseinek kártalanítását az Országos Betétbiztosítási Alap, és várhatóan karácsonyig mindenki megkapja a pénzét. A takarékszövetkezet ügyfelei egyenként legfeljebb 100 ezer eurónak megfelelő, 30,705 millió forintot kaphatnak, függetlenül attól, hogy magánszemélyről vagy vállalkozásról van szó. Közben zajlik a Széchenyi István Hitelszövetkezet és a Széchenyi Kereskedelmi Bank ügyfeleinek kártalanítása is. Utóbbiak milliárdokat buktak, mert nagy betétjeik voltak a banknál. A három párhuzamos kártalanításban az OBA fizetési kötelezettsége mintegy 31,5 milliárd forint. Az OBA rendelkezik a gyors kifizetésekhez szükséges forrásokkal.
Az MNB ma közzétett határozatában visszavonta a Széchenyi Kereskedelmi Bank Zrt. tevékenységi engedélyét és elrendelte végelszámolását, mert az intézmény működése fenntarthatatlanná vált. Húsz munkanapon belül az Országos Betétbiztosítási Alap kártalanítja a betéteseket.
Átfogó helyszíni vizsgálatot folytat a Széchenyi Banknál a Magyar Nemzeti Bank (MNB) - közölte a felügyelet azután, hogy a hvg.hu megírta, a Töröcskei István érdekeltségébe tartozó bank közel kilenc hónapja úgy működik, hogy nem felel meg az előírt tőkekövetelménynek. A bank is közleményt adott ki, ebben megismételték, hogy a régóta húzódó tőkeemelés folyamatban van.